Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Политика

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Политика

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 39

Вибори на Донбасі: хто програє і кому це вигідно

У разі виконання т.зв. “мінських домовленостей” українська влада може повернути контроль над нині окупованими РФ територіями Донецької та Луганської областей. І ймовірно, що звільнене населення “ОРДЛО” у 2019 році візьме участь у президентських та парламентських виборах.
З відомих причин, ніякі соціологічні опитування на окупованих територіях не проводяться з 2014 року, тому складно навіть здогадатися, що змінилося у мізках людей, які протягом трьох років перебувають під інтенсивною інфомаційною агітацією Кремля, пише Народна Правда з посиланням на РБК-Україна.
Утім, взявши до уваги результати соцопитувань на підконтрольних Україні територіях Донбасу, проведених Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва в липні цього року, певні висновки зробити все ж можна.
Скажімо, у Луганській області “Опозиційний блок” підтримують 12,8%, “Радикальна партія Олега Ляшка” – 4,1%, партія “За життя” – 3,8%. У Донецькій області підтримка “Опозиційного блоку” досягає 12,2%, “Батьківщини” і “За життя” – по 7%, “Нашого краю” і “Радикальної партії Олега Ляшка” – по 4,9%, партії “Рух нових сил” – 4,3%, “Самопомочі” і Блоку Петра Порошенка “Солідарність” – по 3,7%.
У Луганській області 43,5% опитаних, а в Донецькій – 18% не вибрали жодної з представлених в Україні партій. Не готові брати участь у виборах в Луганській області 24% респондентів, у Донецькій – 34%.
Однак, враховуючи похибку вибірки 4,6%, ці дані вкрай ненадійні, до того ж робити аналогії на окуповані території буде великою помилкою.
За словами політолога Володимира Фесенка, навіть у разі повернення окупованих територій під контроль України, значна частина Донбасу взагалі не братиме участь у виборах, оскільки левова частка населення працює в Росії, а інші вважатимуть, що це не їхні вибори, оскільки не побачать серед запропонованих кандидатів “своїх”.
Якщо розглядати повернення Донбасу в довгостроковій перспективі, то і політтехнологи, і соціологи переконані, що виграють політичні проекти, які мають значну підтримку на сході країни. Мова йде, в першу чергу, про наступника Партії регіонів – “Опозиційний блок”, а також партію Вадима Рабіновича “За життя”. Крім них, населення окупованого Донбасу буде підтримувати “Наш край” і “Відродження”.
У разі повернення територій окупованого Донбасу, точно втратять партії Майдану і постмайданного спрямування. Це невигідно“Самопомочі”, Радикальній партії, трохи “Батьківщині” і “Свободі”.
Нагадаємо, спеціальний представник Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер зазначив, що в майбутньому на окупованій частині України можуть пройти вибори. Відбутися це може після введення миротворців Організації Об’єднаних Націй.
Нагадаємо також, що на даному етапі Росія не демонструє ніяких ознак того, що збирається згортати гібридну війну проти України. Навпаки, глава Кремля під час телефонних переговорів в “нормандському форматі” повідомив, що він все ще розраховує організувати на захопленій частині України вибори.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що місія миротворців ООН на Донбасі не буде проходити за сценарієм Росії. В підготовці сценарію операції повинні брати участь всі країни, які проявили солідарність з Україною.
Раніше у США назвали умову зняття санкцій з РФ. За словами речниці Держдепу США Гедер Науерт, щоб стосунки між Кремлем та Білим домом стали «більш теплими», слід завершити «кризи» на Донбасі.
Нагадаємо, раніше Юрій Гримчак заявив, що Росія відходить з Донбасу. Високопосадовець заявив, що на окупованих територіях спостерігається відведення Росією військової техніки та цінного військового майна.
Нагадаємо також, президент РФ В.Путін зробив несподівану заяву про введення миротворчої місії ООН на окупований Донбас. При цьому Путін зазначив ряд своїх умов.
Крім того, за словами міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля, європейські країни мають брати активну участь у майбутньому відбудовуванні Донбасу. Габріель підкреслив, що це можливо лише якщо у регіоні встановиться тривале перемир’я.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Меркель та Макрон поставили Путіну умови по Донбасу.
Зазначимо, російський політик Ілля Пономарьов повідомляв, що Путін досі не вважає українців окремим народом.
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=1&nums=123715
Оценка: - | -;
Просмотров: 68 раз(а); 21:44 12/10/2017

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< НАЗК не бореться з корупцією – Касько Северная Корея издала атлас мира с «российским Крымом» >>


Страница сгенерирована за 0.06 сек..