Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Политика

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Политика

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 39

Чому великi iнвестицiї оминають Україну - Перша Шпальта

Цей рік став переломним для усього світу. За даними ООН інвестиції в світі за підсумками року збільшаться на 5% майже до $1,8 трлн.
Це на тлі падіння інвестицій в минулому році на 2% - до $1,74 трлн з-за слабкого зростання світової економіки і високого ступеня політичних ризиків для транснаціональних компаній.
Втім, загальносвітове зростання інвестицій ніяк не позначилося на Україні. У нас в цьому році очікується падіння обсягів інвестицій в порівнянні з минулим роком.
Якщо порівняти частку інвестиції у валовому внутрішньому продукті, то зараз вона складає близько 15%. Якщо порівнювати, наприклад, з такими більш-менш спокійними нереформаторськими часами, то це були цифри в діапазоні 18-20%.
За словами Гліба Вишлінського, виконавчого директор Центру економічної стратегії, десять років тому, коли Україна і весь регіон був на підйомі, ці показники досягали 25% ВВП.
У 2005 році, після першого Майдану, обсяг іноземних інвестицій в Україну виріс в 4,5 рази. У 2008 році він взагалі досяг $10 млрд. До 2013 року обсяг інвестицій впав до $ 4,1 млрд.
Підписання угоди про асоціацію з ЄС давало шанс, що інвестиції знову почнуть рости, але вони впалив десять разів. В цьому році за обсягом інвестицій Україна так не вийде на рівень 2013 року.
Ігор Мазепа, голова інвесткомпанії Concorde Capital, говорить, що у бізнеса були дуже великі очікування, що щось зміниться в нашій країні. Але виявилося що це не так. I бiзнес це бачить i розумiє.
"Не так іде з точки зору регуляції, не так іде з точки зору інвестиційного клімату, взагалі ніяк не помінялася політична культура, ніяк не змінилася культура ведення бізнесу", - говорить Мазепа.
Деякі навіть дуже детально придивляються до України, але все одно вони не готові вкладати інвестиції, тому що є ще багато перепон для них. Серед ключових: високий рівень корупції та слабка судова система. " Тому що не має захисту. Тому що за хабар можна вирiшити питання", - пояснює Олена Білан, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital.
Не можна сказати, щоб влада взагалі не намагалася нічого зробити, щоб змінити ситуацію з інвестиціями на краще. Наприклад, нещодавно Верховною Радою був прийнятий закон про те, щоб заборонити в країні проведення так званих «Маски-шоу», тобто силових акцій проти бізнесу.
Але, очевидно що цього недостатньо.
Чому Україна привертає так мало інвестицій і що потрібно для того, щоб ситуація змінилася, дивiться у продовження теми в iнтерв\'ю з Борисом Ложкіним, секретарем Національної інвестиційної Ради при президенті.
Крiм того, у спецiальному репортажi Першої Шпальти дивiться про те, коли в Українi вiдновиться кредитування для бiзнесу.
Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=1&nums=125072
Оценка: - | -;
Просмотров: 6 раз(а); 23:25 05/12/2017

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< В Минске назвали дату разведения сил у Станицы Луганской Чому великi iнвестицiї оминають Україну - Перша Шпальта >>


Страница сгенерирована за 0.251 сек..