Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Экономика

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Экономика

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 24

НБУ вирішив припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 коп. з липня

Національний банк вирішив припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 коп. і перейти на округлення сум покупок з липня.
Про це в ході прес-конференції повідомив в. о. голови НБУ Яків Смолій, передають Українські Новини.
В рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 1 липня 2018 року в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум готівкових розрахунків. Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів", якою передбачається наступне. Національний банк припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.
В той же час всі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів. Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України - гривня і надалі буде дорівнює 100 копійкам).
Для спрощення розрахунків встановлюватися правила округлення загальної суми покупки: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0копійок; сума, закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.
У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю решта цими номіналами. При безготівкових розрахунках закруглення не будуть здійснюватися. Населення і надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа - встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.
Застосування правил округлення Національний банк узгоджений з усіма державними органами. Також відбулися обговорення з банками, представниками сфери торгівлі і послуг, іншої діловим співтовариством, які позитивно поставилися до застосування правил округлення.
Як повідомляли Українські Новини, НБУ презентує монети номіналом 1, 2, 5 і 10 грн, які незабаром замінять банкноти.
Джерело: Українські новини
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=2&nums=127349
Оценка: - | -;
Просмотров: 7 раз(а); 11:54 14/03/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< НБУ за два роки виведе з обігу паперові купюри номіналом в 1, 2, 5 і 10 грн "Газпром" програв апеляцію щодо штрафу АМКУ на 171 млрд гривень >>


Страница сгенерирована за 0.064 сек..