Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Экономика

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Экономика

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 24

НБУ за два роки виведе з обігу паперові купюри номіналом в 1, 2, 5 і 10 грн

Національний банк випустить в обіг монети 1 і 2 гривні для поступової заміни банкнот з 27 квітня, 5 і 10 гривень - з 2019 року.
Про це на прес-конференції повідомив виконуючий обов\'язки голови НБУ Яків Смолій, передають Українські Новини.
Він пояснив, що замінабанкнот на монети дасть можливість досягти оптимального співвідношення між якістю й кількістю банкнот і монет в обігу, що відповідає сучасним потребам держави й економіки, а також світовому досвіду.
"У міжнародній практиці номінальні ряди мають у середньому 12 номіналів грошових знаків. І ми повинні прагнути до цього", - сказав він.
Яків Смолій зазначив, що близько 1 млрд гривень зможе заощадити державі така заміна з урахуванням строку служби монет.
Адже тривалість життя монет значно вища за тривалість життя банкнот.
Монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналів 1, 2, 5 і 10 гривень можуть бути придатними незначний проміжок часу (у середньому близько одного року).
"До цього рішення нас стимулює й розвиток безготівкових розрахунків, зміна купівельної спроможності гривні за останні 20 років і зміни в поводженні споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків дає зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу. І Україна - не виняток. Частка безготівкових розрахунків в Україні з використанням платіжних карток за останні п\'ять років зросла більш ніж утроє - до 39% на початок 2018 (з 12% - станом на початок 2013 року)", - сказав він.
Досвід показує, що таке заміщення відбувається поступово, тому споживачі не зазнають незручностей.
Усього у зв\'язку з фізичним зношуванням банкнот гривні Національний банк щорічно вилучає близько 800 млн штук банкнот всіх номіналів, майже половина з яких (більш як 40%) становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 10 гривень.
Крім того, заміна банкнот низьких номіналів на монети наблизить Україну до практики Європейського Союзу, де існують монети номіналом 1 і 2 євро.
Таку заміну свого часу успішно провели різні країни, наприклад, Угорщина, Чехія, Данія, Японія, Канада, Велика Британія, Австралія.
Як повідомляли Українські Новини, Національний банк здійснює моніторинг стану вилучення з обігу підроблених грошових знаків і констатує відносно низький рівень підробки банкнот національної валюти за підсумками 2017 року.
Як повідомляли Українські Новини, НБУ вирішив припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 коп. з липня.
Джерело: Українські новини
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=2&nums=127348
Оценка: - | -;
Просмотров: 6 раз(а); 11:52 14/03/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Нацбанк дружески помог доллару. Что будет дальше? НБУ вирішив припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 коп. з липня >>


Страница сгенерирована за 0.348 сек..