Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Социум

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Социум

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 14

Онлайн реєстрація SIM-карт: Як буде відбуватися і що дасть українцям нововведення

НКРЗІ вирішила не чекати схвалення Верховною Радою проекту закону про обов\'язкову "паспортизацію" абонентів і перешкоджати анонімному передаванню інформації у країні за допомогою спрощення добровільної реєстрації користувачів телекомунікаційних послуг і відповідно наданняїм додаткових можливостей. Так, уже восени українці зможуть реєструвати свої SIM-карти в онлайн режимі
В Україні не перший рік намагаються встановити норму про обов\'язкову "паспортизацію" абонентів мобільного зв\'язку. Ті, хто при владі, переконані, що це є необхідним кроком для підвищення рівня національної безпеки та оборони країни через російську агресію, що досі триває, і кібернетичні загрози, що частішають.
Примітно, заговорили про масову реєстрацію номерів телефонів за паспортом в Україні ще до Революції гідності, окупації Криму та бойових дій на Донбасі, однак найбільш близькою до реалізації ініціатива стала лише влітку торік, коли, незважаючи на обурення громадськості, Національна комісія з питань регулювання зв\'язку (НКРЗІ) схвалила з деякими зауваженнями відповідний проект закону.
Зокрема, цим документом пропонують зберегти за клієнтами мобільних операторів право укладати договір у письмовій або будь-якій іншій формах, але при цьому зобов\'язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів.
Також проектом закону відроджують практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів, яку визнали необов\'язковою і скасували в Україні в 2014 році.
При цьому зазначається, що діючих абонентів зобов\'яжуть реєструватися. На все про все відведено три місяці з дня набуття чинності закону.
Досі документ до розгляду парламентом не дійшов. Тим не менше вже восени поточного року на українців чекають новації у сфері реєстрації абонентів мобільного зв\'язку.
Що зміниться?
НКРЗІ вирішила не чекати схвалення Верховною Радою проекту закону про обов\'язкову "паспортизацію" абонентів і перешкоджати анонімному передаванню інформації у країні за допомогою спрощення добровільної реєстрації користувачів телекомунікаційних послуг і відповідно надання їм додаткових можливостей.
"Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв\'язку та інформатизації... затвердила Порядок реєстрації абонентів, котрі отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі, який було зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Рішення НКРЗІ набуває чинності через 9 місяців із дня його офіційного опублікування", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті відомства.
Іншими словами, з вересня 2018 року абоненти мобільного зв\'язку зможуть реєструватися без обов\'язкового раніше укладення письмового договору в офісі оператора.
Спрощення процедури добровільної реєстрації, переконані в НКРЗІ, приведе до зменшення в країні кількості знеособлених абонентів. Люди будуть за власним бажанням реєструватися для отримання ширшого спектра послуг, вважають у відомстві.
Зокрема, коли буде знято маску анонімності, стануть можливими повернення невикористаної частини коштів з особового рахунку абонента в разі відмови від передплачених телекомунікаційних послуг, перенесення абонентського номера при переході до іншого оператора зв\'язку тощо.
Крім того, у НКРЗІ вважають, що реєстрація абонентів дасть можливість уникнути шахрайства, пов\'язаного з використанням абонентських номерів, забезпечить більш ефективну роботу поліції та загалом підвищить рівень нацбезпеки країни під час кіберзагрози.
Надалі не виключено, що стануть можливими також електронна торгівля і розрахунки через sim-карти.
Як зареєструвати SIM-карту онлайн?
Згідно з оновленим порядком реєстрації абонентів, заяву про реєстрацію sim-карти можна подати в електронній формі через особистий кабінет на сайті оператора або через мобільний додаток.
У запропонованому шаблоні заяви фізичним особам треба буде вказати свої дані: прізвище, ім\'я, по батькові; серію і номер паспорта або індивідуальний номер платника податку; абонентський номер чи IMEI телефону.
Водночас юридичні особи мають вказати найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ, абонентський номер чи мережевий ідентифікатор кінцевого обладнання, за яким отримують послуги, чи особовий рахунок абонента.
Сам документ потрібно підтвердити через цифровий підпис або BankID.
Згідно з оновленим порядком, оператор має прийняти таку заяву протягом робочого дня і після перевірки даних повідомити клієнту про внесення його до своєї бази.
При цьому варто зазначити, що реєстрація sim-карти є безкоштовною і не змінює умов тарифу без згоди абонента.
Цікаво, що інформацію про абонента оператор може розміщувати в телефонних довідниках, базах даних інформаційно-довідкових служб за згодою клієнта.
Чому українці не поспішають реєструвати SIM-карти?
Незважаючи на риторику влади про необхідність підвищення рівня національної безпеки та оборони країни, а також перераховані бонуси, які відкриваються перед зареєстрованими абонентами мобільного зв\'язку, українці добровільно реєструвати sim-карти не поспішають. За даними НКРЗІ, 90% користувачів мобільного зв\'язку в країні є анонімними.
Пов\'язано це не тільки з тим, що процедура реєстрації донині була можливою лише при укладанні письмового договору в офісі оператора мобільного зв\'язку, що для багатьох незручно. Справа в тому, що велика кількість українців вважають "паспортизацію" абонентів, а особливо обов\'язкову "паспортизацію", поверненням до диктатури, мовляв, під виглядом безпеки їм подають обмеження прав і свобод. Люди бояться, що певної миті за чиєюсь вказівкою їх можуть позбавити засобів зв\'язку.
Що говорить світова практика?
Водночас останніми десятиліттями "паспортизація" абонентів стала нормою в понад півсотні країн. Уперше до такої практики вдалися в 2003 році в Німеччині та Швейцарії.
На сьогодні купити SIM-карту без паспорта не можна в Росії, Норвегії, Австралії, Індії, Бразилії, Болівії, Перу, Еквадорі, майже в усій Африці та багатьох інших країнах. Однак траплялися випадки, коли держави, зваживши всі плюси і мінуси ініціативи, відмовлялися від неї. Наприклад, таке рішення схвалили в Канаді, Чехії, Новій Зеландії, Румунії.
У світі дійшли висновків, що найбільшими мінусами запровадження "паспортизації" абонентів є: втрата доступу до послуг зв\'язку з причини несвоєчасної реєстрації користувача; поява чорного ринку SIM-карт, зареєстрованих шахраями на підставних осіб; виникнення проблем зі свободою слова та приватним життям користувачів; додаткові витрати мобільних операторів, які вони могли б спрямувати на розвиток інфраструктури та інноваційні послуги.
А ось серед очевидних плюсів називають розширення доступу користувачів до послуг електронного уряду шляхом ідентифікації мобільним телефоном; розширення доступу до електронної комерції за допомогою використання мобільних гаманців і запобігання шахрайству в електронній комерції; полегшення переходу від одного оператора до іншого зі збереженням абонентського номера; додаткові можливості для субсидування жителів слаборозвинених регіонів, які мають проблеми з відкриттям звичайних банківських рахунків.
Джерело: "112 Україна"
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=3&nums=127312
Оценка: - | -;
Просмотров: 5 раз(а); 12:15 13/03/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Українці не зможуть поховати рідних без дозволу суду МОЗ навесні планує запровадити послугу «електронний рецепт» у 5 регіонах України >>


Страница сгенерирована за 0.298 сек..