Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Социум

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Социум

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 12

У Європарламенті Сенцова номінували на премію Сахарова

Фракція Європейської народної партії в Європарламенті номінувала кандидатуру українського режисера і бранця Кремля Олега Сенцова на здобуття премії академіка Андрія Сахарова.
Ukrainian film director, illegaly imprisoned in Russia, Oleg Sentsov is our candidate for the #SakharovPrize2018 #FreeSentsov #LetMyPeopleGo— EPP Group (@EPPGroup) 12 сентября 2018 г.
Премія “За свободу думки”, названа на честь радянського фізика і правозахисника Андрія Сахарова, заснована Європарламентом у 1988 році. Її присуджують людям чи громадським організаціям, які зробили значний внесок у захист основних свобод та видатну правозахисну діяльність. Розмір премії складає 50 тисяч євро.
Як повідомляв “Український інтерес”, мер Парижа Анн Ідальго на наступній сесій міської ради французької столиці запропонує присвоїти Олегу Сенцову звання почесного громадянина французької столиці.
Олег Сенцов – “терорист”, за якого бореться весь світ
11 травня 2014 року українського режисера Олега Сенцова затримали в окупованому Криму. Його звинуватили в “тероризмі” й “незаконному зберіганні зброї”. У серпні наступного року режисера засудили до 20 років колонії суворого режиму.
У лютому 2016 Олега етапували в Якутію, а звідти у виправну колонію “Білий ведмідь” – місто Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.
14 травня цього року Сенцов оголосив голодування. Він вимагає звільнити всіх українських політв’язнів. На 26-й день в Олега сталася криза. Його відвезли до лікарні за межами колонії. Попри це політв’язень заявив, що припиняти голодування не збирається. На 40-й день голодування в режисера почали відмовляти рецептори.
Звільнити Сенцова закликають політики та культурні діячі у всьому світі. Так, це питання з президентом РФ Володимиром Путіним обговорювали президент Франції Еммануель Макрон та канцлер ФРН Ангела Меркель. Окрім того, в Організації Об’єднаних Націй закликали російську владу негайно звільнити Сенцова. Таку ж позицію висловили і у США. Однак питання звільнення Олега досі не вирішене.
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд офіційно попросив президента Росії Володимира Путіна помилувати українського режисера. Він має право це зробити відповідно до Європейської конвенції з прав людини. Сам Сенцов заявив, що не проситиме Путіна помилувати його.
Адвокат Дмитро Дінзе розповів, що Сенцов перебуває у поганому стані: у режисера сильно знизився гемоглобін, це призвело до анемії. А також у нього низький пульс, близько 40 ударів на хвилину. Він додав, що в Олега погано з серцем.
Дев’ятого липня уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова надіслала українській стороні фотографії Олега Сенцова. Російська сторона переконує, що Сенцов у задовільному стані. Він активний, ходить дивитися телевізор та читає книги.
Водночас годують українського політв’язня сумішшю, яку зазвичай дають людям у комі. Це необхідно, щоб режисер перебував у свідомості.
Сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан заявила про те, що її брат перебуває в поганому фізичному стані і “кінець близький”.
Джерело
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=3&nums=130672
Оценка: - | -;
Просмотров: 48 раз(а); 10:39 13/09/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Борьба с долгами по алиментам: новации закона Доба в ООС: поранено двох українських захисників >>


Страница сгенерирована за 0.053 сек..