Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Социум

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Социум

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 12

Митрополит Онуфрій назвав призначення Константинополем екзархів в Україну неканонічним втручанням

Константинопольський патріарх Варфоломій не мав права втручатися в церковні справи Києва, вважає глава УПЦ (Московського патріархату) митрополит Онуфрій.
"Константинопольський патріарх прислав в Україну двох своїх екзархів. Це антиканонічно, тобто неканонічна дія Константинопольської церкви", - заявив митрополит Онуфрій в інтерв\'ю, показаному в п\'ятницю українським телеканалом "Інтер".
На думку глави УПЦ (МП), "Константинополь не має ні морального, ні канонічного права втручатися в справи України". "Вони хочуть командувати і вчити нас жити?" - поставив запитаннямитрополит, наголосивши, що церква "не може жити за стандартами мирського життя".
Саме надання константинопольського Томосу про автокефалію обмежувало б свободу УПЦ, вважає він.
"У нас є свій Синод, є свій Архієрейський собор, у нас є свій церковний суд, у нас все є... Томос - це вже обмеження нашої свободи, яка у нас є. Нам цього не потрібно. Якщо він комусь потрібен, нехай роблять його - нам він не потрібен, у нас є всі атрибути вільного життя для нашого духовного успішного служіння людям", - сказав митрополит Онуфрій.
Тиждень тому Константинопольський патріархат призначив двох екзархів до Києва "в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні". Такою була відповідь Константинополя на прохання президента України Петра Порошенка видати Томос про утворення єдиної помісної церкви в країні.
Цей крок Константинопольської церкви в Московському патріархаті розцінили як вторгнення на його канонічну територію і пригрозили розривом відносин із Константинополем. Дії у відповідь Константинополю обговорюватимуть у п\'ятницю на позачерговому засіданні Священного синоду в Москві.
Джерело
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=3&nums=130697
Оценка: - | -;
Просмотров: 52 раз(а); 11:37 14/09/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Порошенко: Вселенський патріархат розвіяв ілюзії Москви, що Україна - канонічна територія РПЦ Апеляційний суд Києва видав словник юридичної термінології для журналістів >>


Страница сгенерирована за 0.098 сек..