Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Социум

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Социум

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10...>> 12

Почався Синод, де можуть надати автокефалію українській церкві

У Стамбулі розпочався Синод Константинопольського патріархату.
Подробиць небагато: засідання відбуватиметься за зачиненими дверима, а порядок денний не розголошують.
Низка джерел ВВС News Україна зазначають, що, найімовірніше, під час засідання Синоду схвалять певне рішення з українського питання. У прес-службі Вселенського патріархату цю інформацію не підтвердили й не спростували.
Синод триватиме до 11 жовтня.
Помісна Церква
У середині квітня Президент Петро Порошенко попросив Вселенського Патріарха Варфоломія надати томос. Це – указ, який має проголосити створення помісної української православної церкви. Звернення підписали єпископи Української православної церкви Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви, вісім єпископів із УПЦ (Московського патріархату), а підтримала Верховна Рада.
Проти виступили нардепи з “Опозиційного блоку”. Член цієї політсили Вадим Новинський, якого ще називають головним спонсором УПЦ (МП), погрожує навіть “громадянською війною”. Петро Порошенко ж – непохитний. “Україна як ніколи наблизилася до своєї єдиної помісної православної церкви”, – переконує очільник держави. Президент запевняє: Помісна церква не буде державною. Кожен зможе обирати сам, до якого храму ходити.
Раніше архімандрит, колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) Кирило (Говорун) заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний. “Його писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі… І тексти, які він пише, канонічні – абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред’явити ніяких претензій”.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет переконаний, що після надання автокефалії, до єдиної церкви перейде більшість парафій Московського патріархату в Україні.
Представник Вселенського Патріарха митрополит Гальський Еммануїл побував у Києві на святкуваннях до Дня хрещення Київської Русі. Владика запевнив, що процедуру надання Українській Церкві автокефалії Константинополь розпочав іще 19 квітня.
“Вселенський Патріархат на вашому боці, він не полишить чад своїх українських необороненими і напризволяще кинутими, не дасть тим, хто ненавидить правду, провадити свої витівки тут в Україні”, – наголосив митрополит Еммануїл.
Томос отримає предстоятель помісної церкви, якого оберуть на об’єднавчому соборі. Це відбудеться одразу ж після того, як Константинополь надасть автокефалію.
“Главу української церкви оберуть на об’єднавчому соборі, до якого ввійдуть архієреїв Київського патріархату – це 41 архієрей, 12 архієреїв Автокефальної церкви, 10 архієреїв Московського патріархату”, – зазначав Філарет.
В УПЦ (Московського патріархату) заявили, що не визнають Українську помісну православну церкву й не будуть співслужити з нею.
Джерело
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=3&nums=131218
Оценка: - | -;
Просмотров: 62 раз(а); 10:57 09/10/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< В Киеве 18 улиц остались без воды из-за аварии День Євангеліста Йоанна Богослова: мистецтво і повір'я >>


Страница сгенерирована за 0.109 сек..