Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Культура

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Культура

[1] 2

У Кам'янці-Подільському археологи розкопали сліди старовинних католицького й православного храмів Детальніше читайте на

На території Старої фортеці у Кам’янці-Подільському ведуться археологічні дослідження - на місці, де колись стояли Покровська православна церква і католицький храм св. Станіслава. Про це повідомиляє "Сredo-Україна". Завідувач сектору старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, а також безпосередній учасник розкопок Петро Болтанюк розповів про роботи: "Зараз ми проводимо дослідження на місцезнаходженні костелу святого Станіслава і церкви Покрова. Одне з головних завдань – це з’ясувати стратиграфію цього місця. На цей момент ми віднайшли кут костелу. Відкрилася ще одна стіна, яка, можливо, стосується пізнішої споруди з XVIIІ століття. Ще виявили споруду довжиною 5-8 метрів. Швидше за все це можуть бути склепи з опису 1613 року, у яких похований Миколай Потоцький. Далі відкрили фундамент Покровської церкви. Щодо костелу, то вважається, що він збудований у 1590-х рр. за Якова Потоцького і використовувався до 1672 р., поки турки не перетворили його на мечеть. Після повернення поляків у 1699 р. знову був освячений на католицький храм, у якому молився пан староста. Храм був зруйнований приблизно у 1812 році. Розмірів його ми не знаємо, але за планами можу припустити, що його ширина становить 12 метрів. На відмінну від кам’яного костелу православна церква Покрови була дерев’яна і була розібрана регентом Міхалом Маскевич за п’ять місяців перед приходом турків до Кам’янця, його планам перебудувати храм не судилося здійснитися", - сказав він. Було віднайдено також поховання, що можливо стосується розграбованої XVII ст. гробниці князів Коріатовичів, відомих фундаторів багатьох храмів на Поділлі.
Джерело: "Сredo-Україна"
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=4&nums=129014
Оценка: - | -;
Просмотров: 137 раз(а); 10:28 13/06/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Діти з Харкова створили "пластиліновий" мультфільм для маленьких закарпатців У Золотоноші заснували літературну премію імені Миколи Терещенка >>


Страница сгенерирована за 0.046 сек..