Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

За Киев » Пикантности

Обзоры новостей
Добавить RSS Начало « За Киев «Пикантности

[1] 2 3 4 5 6...>>

КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА ВИЗНАЛА 70-ТЕ ДИВО У ЛЮРДІ

У самий день свята Матері Божої Лурдської, 11 лютого, єпископ дієцезії Бове, Жак Бенуа-Ґонен, оголосив непояснюване з медичного погляду зцілення с.Бернадети Моро, нині 79-річної, повідомляє CREDO.
Це рівно 70 чудо, визнане за заступництвом Матері Божої Лурдської та офіційно підтверджене Католицькою Церквою, від першого об’явлення Богородиці святій Бернадеті Субіру 11 лютого 1858 року.
Зцілення за заступництвом Лурдської Богоматері
Французька черниця зі Згромадження Облаток Пресвятого Серця Ісуса с.Бернадета (а отже, тезка святої візіонерки) Моро з кінця 1960-х років страждала на параліч ділянки попереку і крижів, так званий «синдром кінського хвоста». Він проявляється у парезі нижніх кінцівок та супровідних порушеннях нервової системи. Від 1987 року хвора майже зовсім не могла рухатися.
Чудесне зцілення сталося 11 липня 2008 року, але повідомлення про це єпископ переказав лише у день вчорашнього свята Матері Божої Лурдської, під час відзначення Всесвітнього дня хворого та 160-річчя першого об’явлення Марії.
Сама зцілена публічно виступить уцій справі 13 лютого у Буво, оскільки мешкає на території цієї дієцезії. Проте вже зараз дієцезія поширила відео, на якому черниця розповідає, що в лютому 2008 року її лікар запросив її на дієцезіальне паломництво до Лурда влітку, 3-7 липня.
«Я ніколи раніше там не бувала як хвора (…), поїхалатуди, поділяючи радість усіх прочан; окрім того, 2008 року ми відзначали 150-ту річницю об’явлень», — згадує с.Бернадета.
Вона сказала, що коли була у Гроті Об’явлень, відчула «таємничу присутність Марії і малої Бернардки». Відзначила, що «в жодному разі» не просила про своє зцілення, але радше прагнула «навернення серця і сил у подальшому зношенні хвороби».
Після її повернення до своєї чернечої спільноти настало те, що Католицька Церква нині визнала 70-м чудом у Лурді протягом 160 років.
Досвід чуда
«11 липня, під час нашої години адорації та в єдності з Санктуарієм, коли я знову переживала у своєму серці ту сильну мить, яку мала під час благословення хворих Пресвятими Дарами, коли я насправді відчувала присутність Ісуса, цей досвід повторився. Під кінець адорації у мала у своєму серці відчуття тепла і розслаблення всієї своєї істоти. Почуваюся добре», — розповідає французька сестра-облатка.
Подальший хід подій описав єпископ Бенуа-Ґонен в офіційній заяві про чудо. Після адорації сестра повернулася до своєї кімнати і там почула внутрішній заклик зняти з себе усе те, що мало їй хоч трохи полегшувати життя у хворобі: корсету, шин, які пітдримували її ослаблі коліна, вимкнути нервовий стимулятор тощо. Вона це зробила — і раптом почала ходити без сторонньої допомоги, повністю вільно. Двох сестер вона попросила це засвідчити. Вони не могли повірити у те, що сталося, — так описує справу єпископ.
Він додав, що с.Бернадета одразуж пішла до свого лікаря, який підтвердив усі зміни. Подібний висновок дали інші спеціалісти.
Дослідження і експертизи
Потім зцілена черниця предстала у Міжнародному медичному бюро в Лурді, а воно вирішило розпочати процедуру ствердження і визнання чуда.
Розпочалася тривала серія численних експертиз та обстежень. Зібравши усі матеріали, згадане Бюро (складається з лікарів та інших фахівців із багатьох країн) ще раз дослідило справу і на своєму щорічному засіданні 18-19 листопада 2016 року майже одноголосно — при одному голосі «проти» — заявило: зцілення с.Бернадети «непояснюване з нинішнього рівня наших медичних знань».
Але остаточне визнання цього лікарського висновку чудом — це прерогатива церковної влади, яка повинна розглянути його з теологічної точки зору. Єпископ Бове пояснив, що про справу його повідомили в лютому 2017 року, і знову мали минути місяці кропітких і детальних розслідувань. Ними займалася спеціально створена дієцезіальна комісія, яка перебувала у постійному контакті з Бюро в Лурді.
Треба було також встановити зв’язок між звільненням і паломництвом сестри до санктуарію, аби остаточно підтвердити «чудесний і надзвичайний характер» зцілення.
Бог діє через Марію
В розмові з паризьким «Le Figaro» ієрарх запевнив, що раніше він не знав сестри Бернадети, отож не міг висловлюватися на тему її досвіду та особистих пережиттів. Водночас він підкреслив, що «для Церкви чудо є діянням Бога, яке щось говорить про Нього та Його план щодо людства». Єпископ додав, що чудеса нерідко звершуються за посередництвом святого, до якого ця людина молиться. «У цьому разі Бог діяв через Діву Марію, шановану в Лурді», — зауважив єпископ Буве.
Першим чудом, яке сталося в Лурді, визнано випадок 38-річної француженки Катрін Латапі з Лубажака, яка півтора року страждала від паралічу ліктя і парезу плечей. Була зцілена близько 1 березня 1858 року, коли об’явлення ще тривали. Дієцезія Тарб (на її території розташований Лурд) визнала це чудом через майже чотири коки, 18 січня 1862 року.
Попереднє, офіційно визнане 69-те чудо, стосується 43-річної тоді італійки Даніели Кастеллі, яка страждала на гіпертонію з тяжкими частими кризами. Звільнення від хвороби настало 4 травня 1989 року, а дієцезія Павії визнала це чудом 20 червня 2013-го.
Окрім згаданих, офіційно визнаних зцілень, до Бюро в Лурді на сьогодні надійшло загалом понад 7 тисяч повідомлень про різні виздоровлення, що звершилися за заступництвом шанованої там Богородиці.
Ще варто додати, що майже 80% офіційно визнаних чудес стосується жінок. Наймолодша зцілена мала в момент повернення до здоров’я 2 роки, а найбільше зцілених (не рахуючиостаннього випадку) походить із Франції: 55, далі — з Італії: 8, Бельгії — 3 і Австрії, Німеччини та Швейцарії — по одному. Шість осіб дізнали чудесного зцілення, ніколи не бувши в Лурді, а більшість зцілень (50) сталися після контакту з водою в цьому місці, переважно в тамтешньому басейні.
http://zakyiv.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=5&nums=126536
Оценка: - | -;
Просмотров: 2 раз(а); 13:29 13/02/2018

Оценить:
Оценка: - | - Последнее: -


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

<< Китай вывел в космос два спутника, обломки ракеты упали на дома Строители не смогли состыковать Керченский мост из-за крупного просчета >>


Страница сгенерирована за 0.095 сек..