Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

Статьи: Калейдоскоп фактов

Тютюн, нікотин: історія покарання курців

Добавлено: 2013-01-08 21:10:41

    У старі добрі  часи тютюн вважався ліками в індіанців, й не тільки.  Французький посол у Португалії Жан Ніко в 1560 році  в подарунок своїй королеві Катерині Медичі, яка страждала  від мігрені,  надіслав тютюн, подрібнений у порошок - для нюхання. На якийсь час він рятував  королеву від головного болю. Ім”я Ніко  дало назву «нікотин». Іспанські лікарі  вважали тютюн панацеєю від  усіх хвороб .  В Європі  тютюн міняли на  коштовності, а у Франції, за указом Людовика Х111, продавали в аптеках.
    У Росії ж, навпроти,  курців спочатку піддавали тілесним покаранням - паличним ударам по  ступнях, а також  і пороттю  батогами. І тільки Петро 1 змилостивився  над курящими братіями (тому що  й сам  полюбив це заняття).
    Ще суворіше обходилися з курцями в Англії -   їм відрізали голови, котрі  виставлялися на площі  із трубкою в роті. У Туреччині   злісних курців саджали  на кіл. В Італії  застосовували суворе моральне покарання  - відлучали від церкви.  То ж, колись не солодко жилося  аматорам тютюнового зілля. Нині  у нас колишні розправи  змінилися  вказівками «Мінздрав попереджає» а ще - обмеженням  курців у просторі: у багатьох громадських місцях це шкідливе заняття їм  забороняється.
    Зауважимо: якщо нікотин - отрута, то як і інші речовини такого роду, в  низьких дозах  він може  виступати в ролі ліків. Так, у гомеопатії його призначають  для зняття деяких хворобливих симптомів

 

 

 

 

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

Страница сгенерирована за 0.02 сек..