Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

Статьи: Психология

П`ЯТЬ СЕКРЕТІВ МИСТЕЦТВА СПІЛКУВАННЯ

Добавлено: 2008-04-16 10:44:13

  Якщо особистість партнера  не спонукає до спілкування  (психологи виділяють „некомунікабельний” тип характеру людини)  - це може викликати  напругу у взаєминах, а також складності в життєвих ситуаціях. 
   Некомунікабельним  типам особистості,  які відразу насторожують, викликаючи негативні  асоціації й приводячи до негативних  реакцій, відповідають такі  типи  облич.
-    Неінтелектуальний тип - обличчя тупе, чванливе,  сердите.
-    Агресивний : гнівливий, злий  вираз обличчя.
-    Самовдоволений тип - гордовита,  зарозуміла  людина.
-    Відчужений - холодне, байдуже  обличчя.
-    Презирливий тип  -  уїдливий,  скептичний  вираз обличчя.
-    Послужливий - угодницьке, підлесливе обличчя.     
-    Злочинницький - хиже,  нахабне .
-    Невпевнений -    розгублене, налякане лице.
-    Інфантильний - примхливе, манірне, пустотливе.
-     Шахрайський тип - хитре, непорядне обличчя.
-    Фанатичний - одержиме, приречене.
    Зрозуміло, названі  вирази  обличчя поєднуються  із негативними проявами характеру - такими як егоїзм, нахабність, упертість або підозрілість, нерішучість. Подібні риси заважають спілкуванню через безвідповідальність,  неприйняття  критики, зверхність...
     Уявіть собі, що в кімнату  входить ваш можливий компаньйон. Ви  з „першого погляду” (підсвідомо) склали про нього своє  уявлення. Чи досить миттєвого враження  про людину для остаточного судження  про її придатність на ту або іншу роль в якості ділового партнера?  Тут вам  згодяться п”ять аксіом, які допоможуть  у зваженому  рішенні.
   1/ Приймайте  людину такою, яка вона створена  природою,   ви ж  не   в праві переробляти її.
   2/ Не жадайте максимуму в усьому, тому що  ідеальних людей  не  існує.
  3/ Не відштовхуйте  партнера категоричністю оцінок, проявляйте повагу  до думки співрозмовника, навіть  якщо  не поділяєте його переконань. Зважайте на те,  що вашому   опонентові  вони дорогі .
  4/ Завжди  давайте людям шанс бути самими  собою, інакше    вони  будуть розчаровувати вас.
  5/ Наберіться мужності визнати , що  хтось виявився  розумнішим за вас. Це покаже вашу самокритичність і дасть можливість учитися  в інших.
  Щоб допомогти реалізації аксіом у життєвих ситуаціях психологи  розробили 5 уточнюючих правил „комунікативної толерантності” (тобто витримки, яка полегшує  спілкування).
     1/Насамперед необхідно завжди визнавати за будь-якою людиною  право на вільний прояв його індивідуальності (якщо це не суперечить загальноприйнятим нормам). Додержуватися цієї поради  не важко  -    якщо внутрішньо погодитися з тим, що кожен вільний проявляти свою індивідуальність  не так , як робите це ви або як вам  того хотілося б . 
     2/Частіше намагайтеся  пристосуватися  до індивідуальності партнера (а не навпаки). Для цього варто бути більш  гнучкими в своїх оцінках, враховувати мотиви й обставини  дій  компаньйона.
     3/ Не намагайтеся перевиховати, переробити партнера й зробити його  більш „зручним”.
     4/Усвідомте, що ви не єдиний  еталон для оцінки суджень, смаків, вчинків. І пам”ятайте, що люди згодом можуть змінитися й по-різному проявляти себе  у несподіваних  ситуаціях.
     5/ Навчіться свідомо визначати ступінь „прийняття-неприйняття”  партнера. Це  дозволить  обдумано  й толерантно реагувати на  ситуацію, яка склалася. Відчувши, що   не приймаєте партнера (він вас дратує,  викликає напругу), спочатку  усвідомте собі причину вашого дискомфорту,  а потім оберіть зважений   варіант спілкування .
  Отже, ясно, що категорично неприйнятні амбіції, взаємні докори, вибухи  емоцій - це деструктивні засоби. Уникайте   різкості  в спілкуванні,  будьте „комунікативними”, як радять психологи. Тоді  успіх взаємодії з партнерами вам буде  гарантовано.

 

 

 

 

 

 

 

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

Страница сгенерирована за 0.097 сек..