Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

Статьи: Психология

ЯКЩО МАЛЯ ПРИЙМАЄ ПОЗУ СФІНКСА УВІ СНІ...

Добавлено: 2008-04-16 11:31:28

        Психолог С. Данкелл у своїй книзі  „Пози сплячого, нічна мова тіла” написав, що деякі діти годинами залишаються  такими загадковими „сфінксами”. А якщо сон - це послання людини  самому собі з  повідомленням  про те, хто  він такий, і яка його життєва ситуація?..
        Стосовно ж  маленьких дітей, можу „гарантувати” з власного досвіду : якщо маля  одразу вибирає позу сфінкса  - бути проблемам із засинанням до самої школи. Така дитина обов'язково створить  свій особливий ритуал відходу до сну: „посидь із мною”  або ж розкажи „історію”;  йому  необхідна присутність улюбленої іграшки й навіть  „особливої м'якості”  пелюшки під щічку; знадобиться ще  й світло - хоча  б трішечки  пробивалося  з сусідньої кімнати. 
     До речі, стародавні спостереження відзначили: „Король спить  на спині, мудрець - на боці , а багатій - на животі”... Ми вже знаємо, що поза сплячого говорить не тільки про враження від минулого дня,  але може розповідати про   світовідчуття, ступінь відкритості  людям, а ще - про  готовність до подолання  життєвих колізій... 
    Тому дитині  маємо дозволити деякі дитячі примхи й не  зневажати ритуали. Адже вони потрібні маляті  для комфортного переміщення  „від життєвих колізій”  у загадкову країну сну.

 

 

 

 

 

 

 

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

Страница сгенерирована за 0.025 сек..