Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

Статьи: Самопознание

ПОКАЖИ МЕНІ, ЯК ТИ СПИШ, І Я СКАЖУ, ХТО ТИ

Добавлено: 2008-04-16 19:45:26

   Американський психолог СамюелДакелл дійшов висновку, що позою, котру  спляча людина приймає під час сну вона розповідає про свій характер, про стосунки з оточуючими,  і, до речі, про нюанси почуттів до людини, що спить поруч - теж. Дакелл переконує: коли  людина спить, вона не в змозі вдаватися до тих вивертів й хитрувань, якими свідомо користується вдень у своїй діяльності. Виходить: „покажи мені, як ти спиш, і я скажу - хто ти”?
   Пози під час сну пов'язані з особливостями людини, як особистості.  „Люди протягом ночі можуть демонструвати вибір нової пози не стільки у зв'язку з фізичними незручностями, скільки з внутрішніми психологічними мотивами”, - написав психолог у своїй книзі.
   Досить часто людина займає позу „ембріона”, коли лежить на боці в напівзігнутомуположенні. Така позиція свідчить про надто велику схильність оберігати  свій  внутрішній  світ від стороннього вторгнення.
   Про очікування небезпеки, про стан уразливості, про „захисну установку”говорять руки, складені на животі, коли людина лаштується  до сну,  лежачи на спині.
   Впевненість у своїх силах, диктаторські нахили демонструє так звана „королівська” поза, коли тіло вільно розпростерте, й права рука - над головою: це знак непохитності й незаперечності. До речі, символіці розташування рук, які красномовно можуть розповісти про багато рис характеру, Дакелл присвятив окрему главу своєї книги „Пози сплячого”.
   Цікаво, що уві сні (як і в діяльному стані) деякі люди схильні „театралізувати” пози - не стільки з любові до мистецтва театру, скільки через сильне прагнення „покрасуватися”.
   І от що характерно: якщо люди протягом ночі міняютьположення свого тіла таким чином, що виявляються в дзеркальномувідбитті попередньої пози, то це - цільні, врівноважені натури. Втім, поза може радикально змінитися й відповідно до закономірності фізіологічного стану: якщо в період засипання (коли сон неглибокий) людина ще не  встигла  зняти свідому „денну маску”, обрану нею для оточуючих, то вже у  наступній фазі поза, що змінилася, видає істину, приміром стан підсвідомої непевності в собі  або стурбованості життєвими обставинами. Тут уже не до величних королівських поз! Скоріше йдеться й про своєрідний діалог із внутрішнім „Я”.
   На останок дещо про „сон удвох”. Дакелл наводить приклад такого стійкого багаторічного розміщення: сплячі звернені назустріч одне  одному, іноді – взявшись за руки. Найчастіше  люблячі люди займають позу „ложки” - коли тіла стикаються, немов щільно впаковані одне з одним. Якщо ж згодом настає охолодження-віддалення, тоді конфігурація поз змінюється – „ложки” дистанціюються.
   Яку б позицію не обирала людина уві тьмі ночі,  її поза ясно відбиває і унікальну особистість, і мінливі настрої, і зміни  способу життя.

 

 

 

 

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

Страница сгенерирована за 0.034 сек..