Нина ГАВР - Гавришова Нина Андреевна, журналист, кандидат биологических наук. Персональный сайт. Мысли, размышления, анализ, советы, народная мудрость.

Записки журналиста

Статьи: Здоровье

ЗОРОАСТРІЙЦІ – проти остеохондрозу

Добавлено: 2008-12-20 12:06:11

Тибетська медицина пов'язує остеохондроз із патологією тон­кої кишки, частіше дванадцятипалої. Іноді таке припущення цілком підтверджується. Тому не дивно, що під час нападу радикуліту допомагають  дводенне голодуван­ня ( з обов'язковим  клізмуванням!)  і одноразове сліпе зондування. Вони  при­пиняли розвиток хвороби ( крім випадків «випадання» дисків).Отже, необхідно приділити увагу стану органів травлення.
   Спеціаліст  фармацевт А.Я. Кобзар засвідчує дієвість  одного старовинного засобу від ради­куліту, який застосовують у гострих випадках – дріт із міді. Спочатку поверхню механічно очи­щають від лаку,  потім обкручують у кілька шарів навколо талії і не знімають тривалий час, навіть під час купання. (До речі, мідь та срібло здавна використовували як індикатор стану здоров'я: на тілі здорової людини не повинна з'являтись чорна смуга від цих  ме­талів).
   Якщо дріт позеленів, його знімають, чистять крейдою, тіло ретельно вимивають і знову надягають «пояс» - до повного оду­жання. При цьому локалізація болю не має великого значення: навіть при шийному радикуліті мідний «пояс» на талії також діє, хоча, звичайно, мідна пластинка швидше спра­цює на болючій ділянці.
   Народна медицина зороастрійців рекомендує рецепт, який до наших умов адаптований Джуною Давіташвілі. Для цього методу   потрібні чорна  редька  та лимон. Діємо у такий спосіб.
   Редьку середніх розмірів миють щіткою і натирають на тертушці. У вечірню годину хворого кладуть на живіт, оголюють спину, поруч із шиєю вкладають валики з вати чи старих ноше­них речей. По обидва боки від хребта двома смужками завширш­ки близько 3 см укладають редьку - від ос­нови черепа і до куприка. Накривають полотниною, зверху ковдрою та при­давлюють  подушками. Через кожні 5 хвилин потрібно пе­ревіряти стан шкіри: у деяких пацієнтів, можливо, чутливість шкіри практично відсутня. Щоб запобіг­ти опікам, краще недотримати продукт, у разі достатньо вираже­ного почервоніння шкіри - редьку зняти. Це зручно робити теплим вологим шматочком тканини, змітаючи редьку на совок. Не гаючи часу, у почервонілу ділянку пальцями обох рук втирають сік половинки лимона. Хворого одягають, переверта­ють на спину і вкладають спати. Втирання лимонного соку має на меті розчинити мікротромби в капілярах, що живлять хребет, та відновити мікроциркуляцію. Крім того, натрію цитрат, що утворюється в організмі, має лужну реакцію, сприяє виведенню  кислих токсинів.
   Скільки саме тримати редьку на шкірі, сказати важко, оскіль­ки і редька різниться за ефективністю («силою»), і шкіра - за чутливістю. Тривалість може становити  від 5-7, іноді 20 хвилин, і навіть більше. Обережно вирішуйте питання із власного досвіду. Але наступну процедуру можна провести лише після  перерви у 2—4 дні - коли на шкірі зникне почервоніння.. Щоб уникнути опіків, при застарілих процесах проводять  близько десяти лікувальних сеансів, що загалом може тривати понад місяць.
   Якщо порушена рухливість плечових суглобів, що трапляєть­ся досить часто, спочатку такий компрес прикладають на ураже­ну ділянку, примотуючи редьку. Це зручніше робити, коли хво­рий сидить на стільці чи у кріслі. Потім оброблені суглоби добре закутують і ту саму редьку використовують для накладання на хребет.
   Процедуру виконують тільки під час послаблення, а не під час  розпалу заго­стрення! Протирецидивне лікування проводять упродовж першого року після одужання 1—2 рази, потім ще впродовж двох років (1-2 рази щороку). Таким чином вдавалося повернути працездатність  навіть інвалідам. Хворі, які не могли звести руку, щоб одягнутися, по­вністю повертались до нормального життя.
   Як допоміжні засоби можна рекомендувати настої з трави су­хоцвіту багнового, що стимулює периферичний кровообіг. Для місцевого розтирання болючих  місць досить часто використовують настоянку квітів робінії (білої акації), яку готують у домашніх умовах так: свіжі, тільки-но зібрані суцвіття заливають міцною горілкою так, щоб вони були покриті рідиною, ставлять у темне місце на 3 тижні. Про­ціджують, вичавлюючи залишок, зберігають у темряві. Іноді до акації додають свіжі суцвіття бузку звичайного, готуючи їх та­ким самим методом.
   Однак у більшості випадків описане лікування - детоксика­ція, редька та лимони - не потребує доповнень.
   Щодо плекситів, артритів, болю у м'язах різного походження, іноді достатньо однієї процедури. Виконують її на ніч, після втирання лимонного соку хворе місце тепло закутують.
   При випадінні хребців та міжхребцевій грижі єдиним  ефективним засобом А.Я. Кобзар вважає вправи на  відомому  багатьом читачам  профілакторі Євмінова, з наступним лікуванням описаними вище засобами.
   І не забувайте про м”язи: якщо хребет перестає виконувати свою опорно-механічну функцію - підтримувати корпус -  цю функцію можна частково перекласти на м'язовий апарат. Отже, необхідні спеціальні впра­ви для зміцнення м'язів спини, а також плавання, лижі тощо. Пам”ятайте: рух підтримує життя!

 

 

 

 

 


Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru 0
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! _SOOBDELHTML2_ (pdf, object, swf)
* Введите защитный код из символов, отображенных в виде изображения.
Если вы не можете прочитать код с изображения, нажмите на изображение для генерации нового вида кода.
 

Страница сгенерирована за 0.023 сек..